Rozwód – ile trwa postępowanie sądowe?

Kiedy bierzemy rozwód, większości zależy na tym, aby takie postępowanie zostało zakończone jak najszybciej, a orzeczenie stałego rozpadu małżeństwa przebiegło jak najsprawniej. Aby mogło tak się właśnie stać, może być potrzebna pomoc prawnika, jakiego można znaleźć w www.ChceRozwodu.info oraz innych kancelariach z Lublina.

Postępowanie sądowe związane z rozwodem zaczyna się tak jak i inne postępowania w innych sprawach przede wszystkim od złożenia pozwu. Taki pozew może zostać złożony albo przez jedną ze stron postępowania albo przez reprezentujących ich adwokatów. Dopiero później zostaje wyznaczony termin rozprawy, a w następnej kolejności dochodzi do właściwego procesu. W jego trakcie obie ze stron muszą przedstawić sądowi swoje stanowiska w tej rozprawie. Nie zawsze jest bowiem tak, że obie strony godzą się na taki rozwód. W takich wypadkach może się zdarzyć, że postępowanie rozciąga się na wiele miesięcy, a czasem nawet wiele lat.

W Lublinie można znaleźć bardzo wiele kancelarii i działających indywidualnie prawników zajmujących się rozwodami. Warto skorzystać z ich profesjonalnych usług.

Przykład działania prawnika

Przykładowa stawka

Sprawa o zniesienie wspólnoty majątkowej między małżonkami

500 zł

Sprawa o ustalenie opieki nad dziećmi

700 zł

Sprawa o rozstrzygnięcie istotnego sporu rodzinnego

600 zł