Wprowadzasz system lojalnościowy w firmie? Pamiętaj o stworzeniu regulaminu!

Jeżeli właśnie jesteś na etapie wprowadzania do firmy systemu lojalnościowego, pamiętaj by stworzyć do niego regulamin. Jak każda promocja, konkurs etc. wymaga stosownego regulaminu. Ciekawe systemy lojalnościowe można obejrzeć na stronie spartavity.pl/ . Jeśli nie masz pomysłu, jak Twoja firma może wykorzystać system lojalnościowy, a także nie jesteś pewien czy faktycznie to się opłaca, czytaj dalej!

System lojalnościowy, może być bardzo prosty, lub też mieć bardziej złożoną formę, wszystko zależy od pomysłodawcy… Firmy wdrażające takie rozwiązania na co dzień prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach! System lojalnościowy oferuje prawie każda branża. Fajnym przykładem systemu lojalnościowego, może być ten stosowany przez firmy lotnicze. Linie lotnicze oferują system działający na zasadzie cashback, chodzi w tym wypadku o zbieranie punktów w postaci mil. Jeżeli dużo latasz samolotem, będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Już tłumaczymy o co chodzi w tego typu systemie lojalnościowym. Z każdym kupionym biletem na lot samolotem, masz nabijane na koncie punkty w postaci mil, jeśli uzbierasz ich sporo możesz wymienić na tańszy bilet podczas jednego z lotów, który będziesz odbywał!

W niemalże podobny sposób system lojalnościowy wykorzystują stacje benzynowe. One bowiem oferują swoim klientom kartę paliwową. Klient za pomocą takiej karty podczas płacenia przy kasie zbiera punkty, im więcej zatankujesz tym więcej masz punktów! Punkty te później jak nie trudno się domyślić można wymienić na zniżkę, podczas kolejnego tankowania! Jednak wszystkie te warunki muszą być opisane we wspomnianym na samym wstępie regulaminie!