Pośrednicy sprzedaży – warto ich unikać

 

Dzisiaj rzadko można spotkać różnych pośredników sprzedaży złotem. Najpopularniejsze są skupy złota, gdzie cena za ten kruszec jest całkiem atrakcyjna. Chcąc szybko sprzedać ten metal szlachetny ceny złota w skupie będą najbardziej atrakcyjne. Dodatkowo wiele firm udostępnia swój cennik online. https://www.mennicaskarbowa.pl/product-pol-299-1-g-sztabka-zlota-wysylka-24-h.html oferuje nawet możliwość kupienia złota online poprzez wysłanie formularza na stronie. Jednak cały czas czasem trafiają się pośrednicy, którzy oferują pomoc w sprzedaży złota.

 

Dlaczego warto ich unikać?

 

Ich działania z reguły polegają na tym, że Ty dajesz im złoto, a oni w twoim imieniu je sprzedają. Gdy już uda się dokonać transakcji, to wtedy wypłacają Ci pieniądze (oczywiście pobierając marżę dla siebie). Dlaczego to rozwiązanie jest złe?

 

  • Ceny złota w skupie często są znacznie bardziej atrakcyjne.
  • Jeżeli taki „pośrednik” ma problem ze sprzedażą, to można przez długi czas być bez pieniędzy i bez złota.
  • Marża takich pośredników jest duża, czasem może dochodzić nawet do kilkunastu procent.

 

Dlatego właśnie lepiej nie korzystać z ich usług. Lepszą cenę za złoto uzyska się w skupie, dodatkowo w nim pieniądze otrzyma się znacznie szybciej. Jeżeli ktoś chce sprzedać złoto indywidualnej osobie, po cenie kursu złota, to najlepiej będzie zrobić to na własną rękę. W ten sposób uniknie się pośredników i zarobi się najwięcej. Jednak jest to sposób wymagający czasu, cierpliwości, oraz odpowiedniego podejścia do ludzi, którzy potrafią być bardzo frustrujący.