Wózki widłowe używane w magazynach i sklepach

 

W hipermarketach, czy magazynach często możemy zauważyć operatora wózka widłowego w czasie pracy. Mechanizacja prac związanych z transportem wewnętrznym oraz składowaniem znacząco usprawnia ich proces. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na zakup sprzętu prosto z fabryki, czy wózki widłowe używane. Wielu renomowanych sprzedawców, np. Lemarpol.eu , podkreśla, że istotny jest wybór właściwego typu widlaka.

 

Hale magazynowe to specyficzne miejsca z wieloma ograniczeniami pod względem organizowania prac i bezpieczeństwa. Dlatego właśnie, w ostatnich latach tak bardzo doceniane są kompaktowe wózki widłowe, używane i nowe.

 

  • Rozmiar

Jest tutaj chyba najbardziej istotnym czynnikiem. Małe, kompaktowe wózki widłowe świetnie radzą sobie na niewielkich przestrzeniach. W magazynach szerokość korytarzy ruchu jest na ogół minimalna, jeśli chodzi o wymagania. Spowodowane to jest względami ekonomicznymi; większy metraż powierzchni generuje znacznie wyższe koszty.

 

  • Bezpieczeństwo

Tutaj najważniejsza jest szybkość reakcji hamulców, jaką osiągną wózki widłowe używane lub nowe oraz przyspieszenie wózka. Sama prędkość maksymalna możliwa do uzyskania nie ma zbyt wielkiego znaczenia, gdyż charakter powierzchni magazynu uniemożliwia rozpędzenie wózka do niebezpiecznej prędkości.

 

  • Stabilność

Jest niezwykle ważna przy pracy z ciężkim załadunkiem. Określona stabilność jest wymagana przepisami prawa. Wózki przeznaczone do prac przeładunkowych są bardzo stabilne i spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa.